Весняна сесія – перший курс Академії Smart Kids

Перший курс Академії Smart Kids – це впевнений старт для вчителя, який планує використовувати електронні ресурси. Новачків проекту «Розумники» зустрічають досвідчені тренери, автори та розробники навчальних програм Edugames. Більше практики, менше теорії. Під час майстер-класів учасники працюють за ноутбуками, тож можуть онлайн повторювати усі дії за вчителем-тренером. Так само, як це відбувається у класах «Розумники», обладнаних за моделлю Smart Class.

Спікерами в Академії можуть стати самі учителі проекту. На весняну сесію організатори запросили Юлію Багінську. Її учні в проекті з 2015 року. У кожного в класі на парті – учнівський пристрій. Ось як учитель-практик із Лишнянського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» проводить уроки, і як радить колегам використовувати електронні ігрові ресурси:
- Ви з дітьми пройшли новий матеріал. Після цього потрібно протягом 5-7 хвилин його закріпити, колективно з учнями або індивідуально, контролюючи цей процес. А тому ви можете дати учням завдання на планшетах – і вони самостійно його виконають. А можна, якщо маєте лише «Смарткейс», влаштувати естафету на дошці, залучити велику кількість учнів, – говорить Юлія Багінська. – І ви вже будете знати, хто зрозумів той чи інший матеріал, хто – ні.

Електронні освітні ігрові ресурси – цифровий контент проекту «Розумники». Він урізноманітнює уроки та показує дітям, що комп’ютер – не іграшка, а помічник у навчанні і роботі. За 10 хвилин діти виконують більше інтерактивних завдань, ніж коли записують кожен вираз у зошит. Усе це – в ігровій формі, як вимагає стандарт НУШ. До речі, під час весняної сесії проект «Розумники» встановив новий рекорд. У Чернівцях учень 2-го класу виконав двохмільйонне завдання.

Використання електронних ресурсів не замінює інші засоби навчання, а доповнює їх. На заняттях в Академії учасники спробували й інші, не менш цікаві форми роботи. Наприклад, дидактичні матеріали на магнітній основі. Планшет, який на перший погляд скидається на кухонну дошку, виготовлений із харчового полістиролу. З одного боку на ньому можна писати маркером. А на інший бік, вкритий тонким шаром заліза – кріпити магніти. А їх у наборі учня більш ніж 2 000! Учасники Академії вигадали чимало цікавих задачок з математики і вправ з української мови із використанням магнітів. Дидактичні матеріали набувають популярності не лише в Україні. Це світова тенденція в освіті. Наприклад, на виставці обладнання у Німеччині чимало стендів було присвячено саме магнітам.

Учасники весняної Академії стали першими, хто випробував настільну гру для навчання «Тридцять три і три бобри» видавництва «Розумники». Ця гра допомагає дітям навчитися швидко додавати і віднімати у межах 20. А ще розвиває навички спілкування та взаємодії у групі. Одразу ж після завершення Академії настільну естафету підхопили учні Чернівецької ЗОШ №8. І усім класом «протестували» настільну математичну гру.

Наступна сесія Академії Smart Kids відбудеться влітку, на узбережжі Чорного моря – у сонячній Одесі. Заплановано цілих два заїзди – з 18 до 22 червня та з 22 до 26 червня.

Переглянути фото можна ТУТ

Переглянути відео можна ТУТ

Повернутись до списку

Up